خدمات مشاوره‌ای

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره تبیان، در راستای ارتقای سطح آگاهی و کیفیت زندگی همه گروه های سنی جامعه، خدمات مشاوره‌ای زیر را ارائه می‌دهد:

بدون شک همه والدین به دنبال تربیت صحیح و اصولی فرزند خود هستند. از این رو به کتاب‌ها، کلاس‌ها و متخصصین این امر مراجعه می‌کنند. اگر در برقراری رابطه موثر و تربیت فرزند خود با مشکلی مواجه هستید، در کنار شما خواهیم بود تا آن را به شیوه‌های نوین و علمی بر طرف نمایید.

نوجوانی، همراه با تغییرات اساسی جسمی و روحی است. بسیاری از نوجوانان برای اینکه بتوانند با سلامت روان از بحران‌های این دوره عبور کنند، نیاز به همراهی آگاهانه، دقیق و علمی دارند. تیم تخصصی مشاوره نوجوان ما، در کنار نوجوانان خواهد بود تا با رهنمودهای علمی و عملی خود، زیربنای روانی سالمی برای سال‌های آتی زندگی خود، بنا کنند.

جوانی، اگرچه سرشار از شور و حرکت است، اما کمبود تجربه و نداشتن دید کافی نسبت به زمینه‌های جدیدی که پیش رو دارد، می‌تواند با تعارض، اضطراب و حتی افسردگی، همراه باشد. قطعا بهره‌گیری از مشاورین با تجربه و متخصص در امر جوانان، به پویایی و سلامت روان آن‌ها، کمک شایانی خواهد کرد. به این منظور تیمی متخصص گرد هم آمده‌ایم تا به سلامت روان و رسیدن به خود رهبری این قشر، که قلب تپنده جامعه هستند، یاری رسانیم.

  • مشاوره فردی

در دنیای پر هیاهوی صنعتی و تکنولوژی که هر روز چیزی جدیدتر به آن افزوده می‌شود، به همان میزان مسائل و مشکلات روانی فردی نیز پیچیده‌تر گردیده است. از این رو نیاز به مشاورین و کمک گرفتن از آن‌ها در درجه اول برای پیشگیری از آسیب‌های روانی و سپس برای درمان آن‌ها، از ضروریات روزگار ماست. از دیگر اهداف اصلی ما، بهبود بخشیدن و بالا بردن کیفیت سلامت روان همه گروه‌های سنی جامعه است.

  • مشاوره پیش از ازدواج

بدون شک انتخاب همسر یکی از پیچیده‌ترین انتخاب‌ها در طول زندگی هر فرد به شمار می‌رود. هرچه آگاهی و شناخت فرد، در این زمینه بیشتر باشد، انتخابی متناسب‌تر و کم خطاتر خواهد داشت.
در مشاوره پیش از ازدواج که به همراه تست‌های ویژه خود انجام می‌گیرد، فرد این امکان را دارد که نسبت به جنبه‌های مختلف شخصیتی خود و همچنین فرد مقابل، آگاهی بیشتری به دست آورد. مراجعه به مشاورین با تجربه ما، در این انتخاب حساس، بسیار روشن و کمک‌کننده خواهد بود.

  • زوج درمانی

گاهی اوقات رابطه همسران دچار مشکلات و تعارضاتی می‌شود که بروز آن‌ها، ذات هر نوع رابطه‌ای است. برای حل این مسائل، باید اقدامی کارساز و به موقع انجام داد، در غیر این صورت روابط همسران دچار آسیب‌های غیر قابل جبرانی خواهد شد. اگرچه گاهی با مهارت‌هایی که افراد کسب کرده‌اند می توانند از پس آن‌ها برآیند، اما در بعضی موارد باید از متخصصین این امر، کمک بگیرند تا با کمترین آسیب، زندگی‌ زناشویی خود را ترمیم و بازسازی نمایند. کمک به سالم‌سازی روابط همسران، از اهداف اصلی ما به شمار می‌رود.

  • مشاوره خانواده

خانواده نقشی به سزا در رشد و شکوفایی تک تک اعضای خود دارد. امروزه در اغلب خانواده‌های ایرانی حداقل دو نسل، یعنی والدین و فرزندان، در کنار هم زندگی می‌کنند. به یقین فرهنگ، آموزش، سبک و کیفیت زندگی که هر کدام از این نسل‌ها در معرض آن قرار داشته‌اند، متفاوت بوده و درنتیجه ممکن است اختلافاتی بین نگرش آن‌ها به وجود آید. به سبب اختلاف نسل، وضعیت فرهنگی و اقتصادی جامعه، مهاجرت، طلاق، بروز بیماری یا فوت یکی از اعضای خانواده، گاهی مشکلاتی به وجود می‌آید که اگر افراد، آگاهی و علم کافی به برطرف شدن آن‌ها را نداشته باشند، خانواده به سمت نابسامانی می‌رود. یکی از اقدامات مناسب، مراجعه به مشاورین حیطه خانواده است. خانواده نقشی به سزا در رشد و شکوفایی تک تک اعضای خود دارد. امروزه در اغلب خانواده‌های ایرانی حداقل دو نسل، یعنی والدین و فرزندان، در کنار هم، زندگی می‌کنند. به یقین فرهنگ، آموزش، سبک و کیفیت زندگی که هر کدام از این نسل‌ها در معرض آن بوده‌اند، متفاوت بوده و درنتیجه ممکن است اختلافاتی بین نگرش آن‌ها، به وجود آید. به سبب اختلاف نسل، وضعیت فرهنگی و اقتصادی جامعه، مهاجرت، طلاق، بروز بیماری یا فوت یکی از اعضای خانواده، گاهی مشکلاتی به وجود می‌آید که اگر افراد، آگاهی و علم کافی به برطرف شدن آن‌ها را نداشته باشند، خانواده به سمت نابسامانی می‌رود. یکی از اقدامات مناسب، مراجعه به مشاورین حیطه خانواده است.

  • هدایت و مشاوره تحصیلی

بسیاری از دانش آموزان و حتی دانشجویان در مقاطع مختلف، با مشکلات تحصیلی متعددی، از شیوه‌های مطالعاتی و یادگیری گرفته تا انتخاب رشته، مواجه هستند. ما می‌خواهیم همه دانش آموزان و دانشجویان لذت درس خواندن و یادگیری را درک کنند. همچنین می‌خواهیم به آن‌ها کمک کنیم بر اساس علایق، استعدادها و ارزش‌های کاری خود، رشته تحصیلی‌شان را آگاهانه برگزینند تا چشم‌اندازی روشن از آینده شغلی خود داشته باشند.

  • راهنمایی و مشاوره شغلی

یکی از عوامل خشنودی در هر فرد، وجود رضایت شغلی است. شغلی که فرد را سر ذوق نیاورد، کم کم به کاری کسل‌کننده تبدیل شده و فرد را دچار فرسودگی شغلی خواهد کرد.
بر این اساس مشاورین شغلی ما، با دقت هر چه تمام‌تر به بررسی شخصیت، استعداد‌ها، علایق و انگیزه‌های فرد جویای کار پرداخته و بر اساس نیاز جامعه، مشاغل متناسب با او را به وی، معرفی می‌نمایند.